Nurmes 9.7.2022 FCI 3/9 ja 7/8

9.7.2022 NURMES

FCI ryhmä 3/9, FCI ryhmä 7/8, myös pennut (7-9kk)
PielisAreena, Lomatie 11, Nurmes.
järj. Nurmeksen Seudun Kennelkerho r.y., Lipinlahden Metsästys r.y., Kuohatin Eräveikot ry, Ylikylän Erä ry, Savikylän Tapiola r.y.

Arv. alkaa klo 9.00.

Ilm. 6.6./21.6.2022 mennessä osoitteella Nurmeksen koiranäyttely 2022, Vikbyn niittytie 18, 65480 Vikby tai internetissä.

SKL-FKK:n ilmoittautumislomake, liitä mukaan kopio maksukuitista.

Ilm.maksu tilille: FI49 5299 0120 0499 36 / Nurmeksen koiranäyttely
6.6. mennessä 35 €, saman om. 2. koira 32 €, pennut ja vet 30 €, yli 10-vuotiaat ilmaiseksi veteraaniluokkaan ilmoitettuna,
7.6. – 21.6. vain netti-ilmoittautuminen, kaikki luokat 47 €

Netti-ilmoittautuminen TÄSTÄ

Ilm. koskevat tied. info@koiratapahtuma.fi tai p. 040 417 1501 ark. klo 15-19,
muut tiedustelut nurmes.koiranayttely2022@gmail.com tai p. 050 037 3827

Hyvärilässä järjestetään 9.7. myös Barbet erikoisnäyttely

Palkintotuomarit:
Varalla kaikille roduille Marjatta Pylvänäinen-Suorsa.
Ryhmä 3 airedalenterrieri, bedlingtoninterrieri, cairnterrieri, ceskyterrieri, irlanninterrieri, jackrussellinterrieri, karkeakarvainen kettuterrieri, norfolkinterrieri, norwichinterrieri, parsonrussellinterrieri, sileäkarvainen kettuterrieri, vehnäterrieri Marjatta Pylvänäinen-Suorsa, muut Marjo Nygård.

Ryhmä 7 kaikki rodut Virpi Sarparanta.

Ryhmä 8 kiharakarvainen noutaja, kooikerhondje, kultainennoutaja, lagotto romagnolo, novascotiannoutaja Riitta Niemelä,
muut Vesa Lehtonen.

Ryhmä 9 bichon frisé, cavalier kingcharlesinspanieli, havannankoira, japanese chin, kiinanpalatsikoira, kingcharlesinspanieli, lhasa apso, tiibetinspanieli, tiibetinterrieri Annaliisa Heikkinen,
chihuahuat, griffon belge, griffon bruxellois, löwchen, maltankoira, petit brabancon, ranskanbulldoggi, villakoirat Jukka Lillstrang Von Wendt,
bolognese, coton de tuléar, kiinanharjakoira, markiesje, mopsi, prahanrottakoira, shih tzu, venäjänbolonka, venäjäntoyt Marjatta Pylvänäinen-Suorsa,
bostoninterrieri, kromfohrländer, papillon, phalène Marjo Nygård.

Ryhmäkilpailut:
FCI 3/9 Vesa Lehtonen
FCI 7/8 Riitta Niemelä
paras veteraani Riitta Niemelä
paras kasvattajaryhmä Vesa Lehtonen
Best in Show Marjatta Pylvänäinen-Suorsa

Sivujen päivitykset:
– 8.2.2022 ilmoittautuminen avattu
– 7.2.2022 palkintotuomarit julkaistu
– 18.1.2022 sivut julkaistu